About us

ESTETİK HAİR

Saç Ekimi ve Saç Tedavisi Yöntemleri ile ilgili hizmet ve tedavilerin yapılması amacıyla 17 yıldan bu yana faaliyet gösteren,deneyimli ekibiyle konusunda uzmanlaşmış bir kuruluşuz

Saç Ekimi Nedir ?

Saç kaybı yaşamış kişilerin eski görünümüne kavuşmalarının çözüm yollarından bir tanesi saç ekimidir. Saç ekim işlemi, profesyonel bir kadro tarafından yapıldığında başarılı sonuçlar elde edilir.  Toplum içerisinde kıl nakli olarak da adlandırılır.  

Tıbbi anlamda folekül transferidir. Saç ekimi ense bölgesindeki, göğüs bölgesindeki, sakal bölgesindeki ve pubik bölgesindeki kılların (folekül yapısı) alınarak vücuttaki diğer seyrek bölgelere aktarılabilir. Saç ekimi diğer uygulamalara nazaran özellikle doğal ve kalıcı olduğu için tercih edilmektedir. Günümüzde gelişmiş saç ekim yöntemleri bulunmaktadır. Ülkemizde mevcut yöntemler geliştirilerek dünya standartlarının üzerindedir.

Saç ekimi teknolojisi, parça doku aktarımından, parça deri aktarımından geniş ve büyük greftler yerine parça parça anlamına gelen foliküler ünite transferine (FUT) greftlerine bırakmıştır. Bu uygulama günümüzde doku alımını kapsayacak şekilde tek tek alım, tek tek ekim anlamında folikülunitextraction (FUE) gelişmiştir.

Saç naklinin başarısı, operasyonu gerçekleştiren ekibin deneyimine, kullanılan malzemelerin kalitesine bağlıdır. Bilinçli ve iyi organize olmuş bir ekip, iyi sonuçlar getirir.

Saç ekimi mikro cerrahi bir işlem olduğu için ameliyathane ortamında yapılması yasal bir zorunluluktur. Saç ekimi tıbbi tecrübenin yanında doğal görünümlü bir saç çizgisiyle güzel ve başarılı sonuçlar elde edilebilir. Eğer bu şartlar olmazsa operasyon kalıcı ve kötü sonuçlara yol açabilir. Türkiye’de Sağlık Bakanlığının izniyle gerekli şartları sağlayabilen kurumlar ve deneyimli ekiplerce saç ekim işlemi yapılmalıdır.

Saç ekimi işlemi zaman alan ve maliyeti yüksek bir işlemdir. Bu işlemin uzun vadeli olduğunu göz önüne alırsak uygun şartlarda yapılması için iyi araştırılması gerekmektedir.

Estetik Hair

Yeşilbahçe Mahallesi 
Çınarlı Caddesi 
3. Ercivan Apt. 
No: 1 Kat: 3 D: 8 
ANTALYA
 
  • 0 533 655 00 84

  • info@estetikhair.com

MAİL LİSTEMİZE ÜYE OLUN

Yeniliklerimizden Sizi Haberdar Edelim

© CopyrIght 2018 Estetik Hair / Site içeriğinde bulunan içerik bilgilendirme amaçlıdır